Mayonaise zelf maken doe je in een handomdraai.
En je weet precies wat je er in doet!
Als je het met een staafmixer doet, het je het in 2 minuten gemaakt (met de hand gaat het ook maar is het iets lastiger).
Zelfvoorzienend
Sinds er scharrelkipjes (krieltjes) in de tuin lopen, is het basisingrediënt (verse eitjes) altijd wel voorradig.
Daarnaast maak ik de mosterd en de appelazijn ook graag zelf. En als het lukt, haal ik iedere 2 jaar een flinke hoeveelheid biologische olijfolie direct bij de boer.
Zo heerlijk vind ik het om voor een groot deel zelfvoorzienend te kunnen zijn.
Zelf mayonaise maken
Ik moet wel zeggen dat als je overstapt van mayonaise uit de winkel naar zelfgemaakte, het soms wel even wennen kan zijn. Omdat in mayonaise uit de winkel vaak suikers en smaakversterkers worden toegevoegd. Om de kinderen te laten wennen heb ik in het begin er nog een beetje suiker door gedaan en dat in een paar keer verminderd tot nul.
Het is trouwens heel leuk en lekker om te experimenteren met verschillende kruiden door de mayonaise, zoals hieronder vermeld. Zelf vind ik vooral bieslook er doorheen superlekker.
Recept voor zelfgemaakte mayonaise
Wat heb je nodig:
- 1 ei (*) (of 2 kleine eitjes als ze van krielkipjes komen)
- 1 el mosterd (*)
- 1 el citroensap of (appel)azijn (*)
- 1/4 tl zout
- 1/4 tl peper
- 250 ml ongeraffineerde zonnebloemolie of milde olijfolie (géén extra vierge) (*)
- 1 smalle hoge maatbeker
- optioneel: voeg naar smaak bieslook, dille, peterselie of rozemarijn toe.
(*) let op: deze ingrediënten moeten op kamertemperatuur zijn voor je ze gebruikt
Aan de slag:
- Voeg in de hoge maatbeker 1 ei, dan de mosterd, citroensap of azijn, zout en peper.
- Giet hier dan de olie overheen.
- Zet de staafmixer op de bodem en zet hem aan en trek tijdens het mixen de staafmixer heel langzaam omhoog.
- Bewaar het afgedekt in de koelkast.
